Уште едно дете што било хоспитализирано на детското одделение во Кочани е позитивно на Ковид 19


Уште едно дете што било хоспитализирано на детското одделение во Кочани е позитивно на корона вирус. Двегодишното дете во болница било донесено вчера. ...
| | веќе видена | слични

Како што информира Министерството за здравство на Инфективната клиника битката ја загубил 66-годишен пациент од Скопје, а во болницата „8 Септември“ починал ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа се регистрирани три нови случаи на коронавирус на територијата на градот Велес. Резултатите покажале дека е позитивен на КОВИД-19 бил ...
| | веќе видена | слични

Нови 37 лица со ковид-19 се регистрирани во земјата во последните 24 часа, две лица починаа и 15 оздравеа, соопшти Министерството за здравство. Вкупната бројка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Потврдени 37 нови случаи на ковид 19 со што вкупно во земјата се 1207 дијагностицирани пациенти, починаа две лица, а оздравени се 15 пациенти, соопштија ...
| | веќе видена | слични
16 копии

 Министерот Венко Филипче ја соопшти најновата состојба во земјава. Колку нови заразени, излечени и и починати има во последното деноноќие? Регистрирани се 15 ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека изминатово деноноќие две лица починале од коронавирусот, додека 15 пациенти се успешно излекувани од Ковид-19. ...
| | веќе видена | слични

Починати се двајца пациенти, позитивни на ковид-19. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент од Скопје на возраст од 66 години и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 404 | | | веќе видена

По петнаесет месеци од првите два потврдени случаи со Ковид-19 се чини Албанија се збогува со опасниот вирус. По ниските едноцифрени бројки на ново заразени на ...
сите 310 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 592 | | | веќе видена

Еден од фудбалерите кои се иднината на македонската репрезентација е и Дарко Чурлинов за кого искуството од настапот на Европското првенство може да биде многу ...
сите 524 | | | веќе видена

„И Барон Минхаузен е подобар од Шилегов, тој ќе изгуби без разлика кој му е противкандидат“, порача денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ, која го обвини ...
сите 162 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште едно дете што било хоспитализирано на детското одделение во Кочани е позитивно на Ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: