ММФ позитивно одговори на барањето на нашата земја, одобри 175,2 милиони евра


Владата на Република Северна Македонија на денешната 34-та седница ја разгледа и усвои Информацијата според која Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) позитивно ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Добивме 176,5 милиони евра од Меѓународниот монетарен фонд, што е навистина добра вест бидејќи е повеќе од двојно од сумата која ја очекувавме, истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод позитивниот одговор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) на барањето за одобрување финансиска поддршка за нашата земја преку Инструментот за брзо ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Финансиската поддршка од ММФ, за нас е од исклучително значење, како за спроведување на фискалните мерки, така и за обезбедување натамошен раст на девизниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Земјава ќе добие кредит од Меѓународниот монетарен фонд во висина од околу 176,5 милиони евра. Парите се обезбедени преку Инструментот за брзо финансирање на ...
| | веќе видена | слични

Овој инструмент, како што посочува гувернерката, е значајна алатка којашто овозможува и полесен пристап до други надворешни извори на финансирање, вклучително ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов од коронавирусот во земјава починаа вкупно 18 лица. За тоа Министерството за здравство и министерот Венко Филипче информираа на своите официјални ...
сите 620 | | | веќе видена

Германскиот тенисер Александар Зверев, по гостувањето на Адрија тур во Белград и Задар, продолжи со неодговорно однесување дури и по враќањето во Германија. Во ...
сите 416 | | | веќе видена

Коалициите на предвремените парламентарни избори и денеска ја продолжуваат кампањата. Носителите на кадидатските листи и лидерите на партиите ќе го побараат ...
сите 258 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на граѓански собир во Куманово, заедно со носителите на пратеничката листа во Изборна Единица 2, техничкиот ...
сите 410 | | | веќе видена

Културата е поврзана со публиката. Владата донесе Уредба со законска сила, за примена на Законот за култура за време на вонредна состојба, со цел, наместо ...
сите 138 | | | веќе видена

Наум Стоилковски, портпаролот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ напиша на својот фејсбук дека Оливер Спасовски избега од Владо Мисајловски Кендо.-ТРАНСПАРЕНТНО ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ММФ позитивно одговори на барањето на нашата земја, одобри 175,2 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: