ТТК Банка ги известува акционерите дека седницата на Собранието на акционери ќе се одржи на 8.4.2020 година


Врз основа на Уредбата со законска сила за изменување и дополнување на Уредбата со законска сила за примена на Законот за трговските друштва за време на ...
| | веќе видена | слични

Серијата информативни видеосесии со наслов „КОВИД-19, прашања и одговори", во чии рамки се одговараат актуелни прашања поврзани со здравствено-економската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Неискористениот дел од годишниот одмор за 2019 (стар одмор) наместо до крајот на јуни, поради вонредната состојба, треба да се искористи до крајот на мај (31 ...
| | веќе видена | слични

Со Уредба од Владата, лицата што се опфатени со мерките од Ковид-19, првиот дел односно две едноподруго работни недели од новиот годишен одмор, за 2020 година, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Доколку работодавците не можат да ги задржат вработените поради последиците предизвикани од пандемијата со КОВИД-19, тогаш отпуштањето да биде како технолошки ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во соработка со Министерството за здравство и Фондот за здравствено осигурување е донесена уредба со законска сила во делот на Законот за работни односи што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата денеска повторно организира онлајн информативна видеосесија „КОВИД-19, прашања и одговори“, овојпат на тема за социјалните мерки и за најчесто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Заеднички и солидарно, преку почитувањето на мерките за заштита на здравјето, како и преку конкретни мерки за директна поддршка на граѓаните ќе ја надминеме ...
| | веќе видена | слични

Со пакетот економски мерки во вредност од 200 милиони евра, што го обезбеди Владата предводена од СДСМ, се обезбедува значајна помош за препријатијата, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 788 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 440 | | | веќе видена

Рекордни 120 позитивни на КОВИД-19 од почетокот на епидемијата во земјава се регистрирани вчера за период од 24 часа. Тие се дијагностицирани од 953 направени ...
сите 206 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 293 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, заменик-министерката за финансии во техничката влада од редовите на опозицијата, синоќа во гостувањето на телевизија Алсат потврди ...
сите 633 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 166 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 206 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТТК Банка ги известува акционерите дека седницата на Собранието на акционери ќе се одржи на 8.4.2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: