ЕУ ЈА ПРИЗНА ГРЕШКАТА ШТО НЕ ПОМОГНА НА ИТАЛИЈА - Извинете ние сме со вас


2 копии

Претседателот на Европскиот парламент Дејвид Сасоли го поздрави договорот на министрите за финансии за економски одговор на последиците од пандемијата на ...
| | веќе видена | слични

Министрите се согласија за многу помалата сума од 1.500 милијарди, што ја бара Европската централна банка. Главната компонента на договорениот план ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министрите за финансии на ЕУ успеаја доцна синоќа во втор обид да постигнат договор за економските мерки кои ќе ги преземат како одговор на кризата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По денови интензивни преговори, постигнат е договор синоќа за пакет мерки за излез од социоекономската криза предизвикана од пандемијата од Ковид-19 од страна ...
| | веќе видена | слични

По денови интензивни преговори и во вторниот обид постигнат е договор доцна ноќта во четвртокот за пакет мерки за излез од социоекономската криза предизвикана ...
| | веќе видена | слични

Во четвртокот вечерта министрите за финансии на ЕУ усогласија заедничка компромисна стратегија за борба против економски исход од корона вирусот со кредитни ...
| | веќе видена | слични

Видео-конференцијата на министрите за финансии на земјите членки на Европската унија, која требаше да почне во 17 часот во четвртокот, доцна вечерта сѐ уште не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија со 249 случаи на новозаразени и 20 починати лица е на врвот од листата со соседните земји во последната недела според анализата која што ТВ21 ...
сите 718 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска, во својство на партиски функционер, соопшти дека ДУИ принципиелно останува на ставот – датумот за избори да ...
сите 400 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 123 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ ЈА ПРИЗНА ГРЕШКАТА ШТО НЕ ПОМОГНА НА ИТАЛИЈА - Извинете ние сме со вас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: