Агуеро во самиот финиш му донесе победа на Сити, Наполи и Баерн одиграа нерешено

Манчестер Сити ја забележа првата победа во Лигата на Шампионите победувајќи го Виљарал со 2-1. Англискиот тим се изнамачи за да стигне до трите бода, дури во ...
| | веќе видена | слични

Деветкратниот европски првак Реал Мадрид го продолжува стоотстотниот придонес во фудбалската Лига на шампионите, откако убедливо со 4-0 славеше над Олимпик ...
| | веќе видена | слични

Со погодок во судиското продолжение на Серхио Агуеро, Манчестер Сити ја забележа првата победа во Лигата на Шампиони. Виљареал поведе преку Кани, Марчена пред ...
| | веќе видена | слични

Европа, 19 октомври - Првата половина од групната фаза во А-Д сегментот во шампионската лига се комплетира со вчерашните натпреавари во кои Наполи изввлече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Агуеро во самиот финиш му донесе победа на Сити, Наполи и Баерн одиграа нерешено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: