„Немавме ни сапун, ни тоалетна хартија, не не ни тестираа“ пациентка од Козле сведочи за деновите поминати таму


-Медицинскиот персонал немаше заштитна опрема, а ние пациентите немавме ниту сапун, вели жена од Козле во телефонско сведоштво за телевизија Алфа. Ги опишува ...
| | веќе видена | слични

Над 1.000 визири доби медицинскиот персонал во Североисточниот Регион од група ентузијасти од Куманово. Станува збор за тим од 12 млади луѓе, кои со 3-Д ...
| | веќе видена | слични

На денот на здравјето кој денеска се одбележува низ целиот свет јуришниците на СДСМ удрија по медицинарите и докторката Ленче Нелоска која ја кажа вистината за ...
| | веќе видена | слични

Да, точно е дека здравствените работници се на браникот во борбата со епидемијата со коронавирусот и секоја чест за нивната беспоштедна битка која ја водат ...
| | веќе видена | слични

 Но мора да се забележи дека тие кои што ги водат надлежните министерства, пред се министерството за здравство потфрлија во организациска смисла. Нема доволно ...
| | веќе видена | слични

РАБОТНИЦИ ДА НЕ СЕ ОТПУШТААТ! ФИРМИ СО МИЛИОНСКИ ТЕНДЕРИ ОД ДРЖАВАТА ДА НЕ ОТПУШТАТ РАБОТНИЦИ ПРИ МАЛА КРИЗА!, вели претседателката на Унија на жени- Струмица, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државата е пред колапс, а десетици човечки животи згаснуваат затоа што системот не успева да им пружи заштита на граѓаните. Здравствените работници секој ден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државата е пред колапс, а десетици човечки животи згаснуваат затоа што системот не успева да им пружи заштита на граѓаните, ова денеска преку соопштение до ...
| | веќе видена | слични

„Потребно ни е 150 маски, мо и капи и каљачи за ЈЗУ Клиника за дерматологија, Скопје“, „Ако е можно да добиеме каљачи 200 и 200 маски за ЈЗУ Психијатриска ...
| | веќе видена | слични

Продолжува неспособноста на Филипче: Пациенти од Хематологија доведени во опасност Во услови на намален капацитет на медицински персонал затоа што сме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе од 50 отсто од Американците сакаат армијата да биде распоредена на улиците на градовите во САД за да ѝ помогне на полицијата да се справи со немирите ...
сите 568 | | | веќе видена

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 296 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 283 | | | веќе видена

Од општина Тетово не сметаат дека кај нив треба да се воведе карантин. За Фактор нагласуваат дека бројката на заболени се намалува, а граѓаните се повеќе ...
сите 272 | | | веќе видена

Владата вложува максимални напори да направи баланс во заштитата на работниците и функционирањето на компаниите, истакна денеска вицепремиерката задолжена за ...
сите 230 | | | веќе видена

„Техничкиот министер од ВМРО-ДПМНЕ, Наќе Чулев продолжува со незрелото, несериозно и неодговорно однесување. Чулев не е способен да воведе ред ниту во ...
сите 264 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена

Околу 100 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа од Институтот за јавно ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Немавме ни сапун, ни тоалетна хартија, не не ни тестираа“ пациентка од Козле сведочи за деновите поминати таму

Од:
До кого (е-маил):
Порака: