Израелските медиуми: Благодатниот Оган ќе се испраќа во православните земји како и досега

Светиот Благодатен Оган од Ерусалим ќе биде пренесен во православните земји како и досега, и покрај драконските мерки против коронавирусот, соопштува весникот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Светиот оган што секоја година, со специјален лет од Ерусалим пристигнува на Велика Сабота во Атина, а потоа „патува“ во сите делови на Грција, и покрај ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со заедничка одлука на министрите за образование и религија и здравство, сите религиозни објекти во Грција ќе бидат затворени за јавноста, но дозволени се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останувајќи дома во април, во наши раце е, во мај да се радуваме на првите резултати од нашата одговорна позиција, рече портпаролот на грчката Влада Стелиос ...
| | веќе видена | слични

Свештените Обители на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител" попознат како Бигорски манастир и на неговот метох манастирот „Свети Георгиј ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Независната служба за јавни приходи на Грција го прекинува разгледувањето на електронски поднесените барања за промена на постојаното место на живеење од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зголемени контроли, затворени аеродроми, верски служби зад затворени врати. Во сите земји се среќаваат овие мерки и препораки со цел да се ограничи движењето и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

[photo] Наместо традиционалното печење јагне на ражен, портпаролот на грчката Влада, Стелиос Пецас ги повика граѓаните, оваа година, за Велигден да останат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувани, Заради ненамерната грешка на претседателот Зоран Заев на денешната прес-конфернција дека сум се заразил на ифтар кај брат ми, сакам само да ве ...
сите 257 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 178 | | | веќе видена

Најмалку 30 града во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата, повеќе од 12 воведоа ...
сите 293 | | | веќе видена

Бојан Јовановски пред судот презентираше фотографии направени во текот на вчерашниот ден на кои се гледа Зоран Милевски – Кичеец како слободно се шета, иако е ...
сите 148 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелските медиуми: Благодатниот Оган ќе се испраќа во православните земји како и досега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: