Во рок од четири дена лоцирани над 60 трговици кои ги зголемиле цените на лимонитге


Државниот пазарен инспекторат покрај контролите на угостителските објекти и на трговците со одлука на Влада е задолжен да ги контролира и замрзнатите цени на ...
| | веќе видена | слични

Лоши хигиенски услови се затекнати во 15 месарници и маркети а 215 кафемати се забранети за употреба. Ова е епилогот од последните направени вонредни контроли. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателката на Инспекцискиот совет Магдалена Филиповска-Грашкоска, на денешната прес-конференција во Владата ги презентираше наодите од инспекциски надзори ...
| | веќе видена | слични

За четири дена инспекторите ставиле клуч на угостителски објекти, кои работеле и покрај владинита одлука сите ресторани и кафулиња да се затворат . 215 ...
| | веќе видена | слични

Затворени се 48 угостителски објекти бидејќи и покрај забраната за работа, имале гости. Шесте инспекциски служби во рамките на надзорите од 2 до 5 април, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во земјава нема тестови за коронавирус кои не се регистрирани во Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), соопшти денеска директорката на МАЛМЕД, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Затворени се 48 угостителски објекти, забранети се за употреба 215 кафемати, а кај 15 месарици и маркети е констатирана општа лоша хигиенска состојба, во тек ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Инспекцискиот совет Магдалена Филиповска-Грашкоска , на денешната прес-конференција во Владата соопшти дека во периодот од 2 до 5 април од ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на инспекцисиот совет Магдалена Филиповска Грашкоска информираше за инспекциските надзори за период од 2 до 5 април извршени од страна на шесте ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 337 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 232 | | | веќе видена

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти. Во последното деноноќие има 25 нови случаи на Ковид-19 и тројца починати, информира ...
сите 556 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 122 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во рок од четири дена лоцирани над 60 трговици кои ги зголемиле цените на лимонитге

Од:
До кого (е-маил):
Порака: