Левица: Мораториум на отпуштања на работници за време на кризата

2 копии

Партијата Левица соопшти дека секојдневно добива анонимни пријави за манипулирање и кршење на работничките права, како и зачестени масовни отпуштања поради ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Тетово над 160 работници во фабрика за производство на предиво и волница остануваат без работа, а луѓето обвинуваат дека од страна на раководството им било ...
| | веќе видена | слични

Како партија која ги застапува интересите на трудот, ја известуваме јавноста дека до нас пристигнаа пријави од работници кои што сакаат да останат анонимни. ...
| | веќе видена | слични

Вработени лица во велешката фирма „ЕуроБрик“ ( поранешно „Киро Ќучук“) се жалат дека шест месеци немале потпишано договор за работа и во истиот период немале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деновиве добивме дојави дека во странската инвестиција во Кичево, компанијата “Џојсон Сејфти Системс” (поранешно “Ки Сејфти Системс”) во тек е активно бркање ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ситуацијата во најголем дел од прилепските фирми станува алармантна. Секојдневно добиваме дојави за крајно опасен и несериозен пристап и кршење на практиките ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот Венко Филипче на новинарско прашање одговори дека пациентите во домашно лекување се во постојан контакт со матичните лекари и дека и тие ќе се ...
сите 298 | | | веќе видена

Три лица починаа, седуммина се излекуваа, а 18 се новозаболени од коронавирус, се последните податоци за изминатите 24 часа од Министерството за здравство и од ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица: Мораториум на отпуштања на работници за време на кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: