Вкупниот број на мртви во Италија надмина 8.000

Експертите во Ломбардија, жариштето на вирусот Ковид-19 во Италија, предвидуваат пад на бројот на новозаразени во наредните денови, но предупредуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Бројките кои секој ден пристигнуваат од Италија во врска со новозаразените и починатите од Ковид-19 се навистина страшни. Оваа земја во моментов се наоѓа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанскиот северен регион Пијемонт соопшти дека 50 лица во тој регион починале од коронавирус во изминатите 24 часа, број кој е изоставен од национaлната ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Претседателот на регионот, Атилио Фонтана, попладнево соопштува дека таму се случува нешто што е над секое разбирање и проноза, регистрирајќи нагло зголемување ...
| | веќе видена | слични

Во италијанската провинција Ломбардија се пријавени нови 2500 случаи на инфекција со коронавирус. – За жал, бројките не се многу убави, бројот на заразени лица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 434 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 625 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 299 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупниот број на мртви во Италија надмина 8.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: