ВМРО-ДПМНЕ: Владата да расправа за доброволно откажување од платите на министрите


Ја повикуваме Владата да расправа за доброволно откажување од платите на министрите и на истата седница да расправа за Законот за финансирање на политички ...
| | веќе видена | слични

СДСМ не престанува да манипулира и во ек на корона вирус. Лага е дека ВМРО-ДПМНЕ не се откажала од средствата за државно финансирање, тоа го има направено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И додека Заев се обидува да биде економист и танцува со короната, народот се обидува да преживее и танцува со растечката сиромаштија. Зоран Заев денес покажа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Зоран Заев покажа дека е економски неписмен, а ја води државата, реагираа од ВМРО-ДПМНЕ во однос на денешното интервју на лидерот на СДСМ во Само интервју на ...
| | веќе видена | слични

Никој не знае до кога ова ќе трае, што ќе се случи по шест месеци ако ова трае до тогаш, изјави вечерва во интервју за Телма, Кире Наумов, првиот човек на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски реагираше на фејсбук статусот на Оливер Спасовски кој истакна дека Владата не може да се меша во вториот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

- За жал, кусогледоста на економскиот тим на Владата, дополнет со Спасовски и Зоран Заев попречува да се види шансата која стои преку искористување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Владата да расправа за доброволно откажување од платите на министрите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: