Мицкоски: ФЗОМ нема да ја издржи кризата


Здружението на приватни здравствени стоматолошки установи и приватни доктори по дентална медицина бара изземање на приватните стоматолошки здравствени установи ...
| | веќе видена | слични

ДО ВЛАДА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА (Eкономски совет) МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ПРЕДМЕТ БАРАЊЕ ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА ПРИВАТНИТЕ СТОМАТОЛОШКИ ...
| | веќе видена | слични

Минималната нето плата и во април, мај и јуни ќе биде по старо, односно 14.500 денари. Ова е согласно Уредбата со законска сила за примена на Законот за ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии, Нина Ангеловска, во емисијата „Економски магазин“ на Алсат телевизија, ја појасни најновата уредба која Владата ја донесе за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Фирмите кои користат субвенција од Владата нема да смеат да отпуштаат работници до јули, а не до септември како што првично стоеше во уредбата за поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Компании од Неготино, од подружницата на Сојузот на стопански комори, излегоа со предлог барања до Владата за финансиска помош и олеснувања, за справување со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 663 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 224 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 179 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 184 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 467 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: ФЗОМ нема да ја издржи кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: