Докторите минатата недела регистрирале над 40 000 случаи на заразени со коронавирус во Франција

Најмалку 40.000 нови случаи со Ковид-19 беа дијагностицирани од докторите по општа медицина минатата недела во Франција, јави дописникот на МИА. Процените на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во изминатите 24 часа во Грција, уште три лица починаа од коронавирусот, зголемувајќи го на 53, бројот на жртвите, додека пак регистрирани се 27 нови случаи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Франција во моментов на болничко лекување се 26.646 лица заболени од коронавирусот, бројот на примени на интензивна нега малку се намали во последните 24 ...
| | веќе видена | слични

Со 471 починати во последните 24 часа бројот на жртвите од коронавирусот во Франција достигна 4.503 лица, а со најмалку 884 починати во пензионерските домови ...
| | веќе видена | слични

Според подаците на американскиот Универзитет „Џонс Хопкинс“, чиишто податоци во последно време се земаат како референтни при прегледите на состојба со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регионот Гранд Ест (Источна Франција) е првиот кој даде официјална бројка за бројот на починатите во домовите за стари лица, кои се наоѓаат на негова ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 452 | | | веќе видена

Со новозаболените 46 лица од коронавирус, вкупниот број на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во земјава достигна 663 лица. Меѓу заболените е и првиот ...
сите 561 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 526 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 241 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 199 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 88 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика при Институтот за ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Докторите минатата недела регистрирале над 40 000 случаи на заразени со коронавирус во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: