Во Америка за една недела 3,3 милиони лица добија отказ

Во САД, останале без работа 6,6 милиони работници среде пандемијата од коронавирус. Повеќе од 6,6 милиони Американци се пријавиле за помош во случај на ...
| | веќе видена | слични

Над 6,65 милиони луѓе во Америка поднесоа минатата недела поднесоа барања за помош за невработени откако добиле отказ. Последните официјални податоци укажуваат ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 6,6 милиони Американци останала без работа за една недела, додека економијата на САД плаќа висока цена на пандемијата на коронавирусот. Ова е двојно ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 6,65 милиони луѓе во Америка поднесоа барање за помош за невработени поради добивање отказ минатата недела. Најновите официјални податоци упатуваат ...
| | веќе видена | слични

Ова е само еден од првите поразителни показатели за економските последици од пандемијата на коронавирусот. Повеќе од 6 милиони Американци, поточно 6,6, поднеле ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 455 | | | веќе видена

Со новозаболените 46 лица од коронавирус, вкупниот број на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во земјава достигна 663 лица. Меѓу заболените е и првиот ...
сите 561 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 525 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 305 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 199 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика при Институтот за ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Америка за една недела 3,3 милиони лица добија отказ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: