Пекинг: Помпео ја жигосува Кина со инсистирање на името “Вухан вирус”

Кина е изложена на силен притисок поради инсистирањето на американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, новиот коронавирус кој предизвика глобална пандемија, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Неименуван претставник на јужнокорејското Министерство за обединување на двете Кореи денеска изјави дека најверојатно во севернокорејското Министерство за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека очекува неговиот руски колега Владимир Путин да побара укинување на санкциите на САД за време на ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот претседател Си Џинпинг во телефонски разговор со американскиот претседател Доналд Трамп кажал дека Кина и САД, покрај ривалството “мора да се ...
| | веќе видена | слични

Кина беше отворена и транспарентна кога станува збор за епидемијата коронавирус рекол вчера претседателот на та земја Си Џинпинг во разговор со американскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 569 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 230 | | | веќе видена

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти. Во последното деноноќие има 25 нови случаи на Ковид-19 и тројца починати, информира ...
сите 491 | | | веќе видена

Граѓаните се одговорни и генерално ги почитуваа одлуките на владата поврзани со спречување на заразата од ковид-19 и речиси 70 дена, од 22 март, во различни ...
сите 230 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција пред седиштето на партијата, истакна дека Заев до крајот на годината секоја семејство во државата ќе го ...
сите 121 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пекинг: Помпео ја жигосува Кина со инсистирање на името “Вухан вирус”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: