Пекинг: Помпео ја жигосува Кина со инсистирање на името “Вухан вирус”

Кина е изложена на силен притисок поради инсистирањето на американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, новиот коронавирус кој предизвика глобална пандемија, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Неименуван претставник на јужнокорејското Министерство за обединување на двете Кореи денеска изјави дека најверојатно во севернокорејското Министерство за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека очекува неговиот руски колега Владимир Путин да побара укинување на санкциите на САД за време на ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот претседател Си Џинпинг во телефонски разговор со американскиот претседател Доналд Трамп кажал дека Кина и САД, покрај ривалството “мора да се ...
| | веќе видена | слични

Кина беше отворена и транспарентна кога станува збор за епидемијата коронавирус рекол вчера претседателот на та земја Си Џинпинг во разговор со американскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со прераспределбата и со приклучувањето на машините на обичните кревети, сметам дека имаме сосема доволно легла за да ги примиме пациентите кои имаат потреба ...
сите 134 | | | веќе видена

Ќе се спаси ли туристичко – угостителскиот сектор во земјава, погоден од корона кризата и ќе ги задржат ли работните места над 15 илјади вработени? Позитивни ...
сите 257 | | | веќе видена

Од денес, 8 април почнуваат да важат новите правила за ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и ...
сите 141 | | | веќе видена

Самостојното дејствување на инспекторите доведува кон ризик за несовесно работење, што беше и докажано со судски пресуди. Илустративен е случајот од октомври ...
сите 221 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пекинг: Помпео ја жигосува Кина со инсистирање на името “Вухан вирус”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: