УНИЦЕФ ја зголеми поддршката во 145 земји за да ги задржи децата да учат по затворањето училишта ширум светот поради Ковид-19


Со оглед на тоа дека затворањето на училиштата на национално ниво го нарушува образованието за повеќе од 80 проценти од учениците ширум светот, УНИЦЕФ денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Светска банка денеска го одобри првичниот глобален пакет од 1,9 милијарди американски долари за надминување на кризата предизвикана од пандемија на вирусот што ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Повеќе од 80 држави досега се обратиле до Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) за финансиска помош за вкупно 20 милијарди долари во борба против пандемијата со ...
| | веќе видена | слични

Економските ефекти од пандемијата на коронавирусот веќе на големо се чувствуваат, а влада проценува дека поради намалената економска активност во буџетот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш изјави денеска дека светот заостанува во развивањето координирани мерки за борба против коронавирусот, јави ДПА. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии

Светската банка денеска ги повика земјите од Групата 20 најсилни светски економии да не воведуваат нови ограничувања на извозот на медицински средства, на ...
| | веќе видена | слични

Светската банка ги повикува земјите членки на Групата 20 да не воведуваат нови ограничувања на извозот на медицински средства, храна и производи клучни за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 357 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Додека Македонија тоне во корупција и не прогласија за хибриден режим, владата единствено се фали дека сме членка на НАТО, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 87 | | | веќе видена

Ме радува што од СДСМ се вразумуваат и ги прифатија нашите барања дека со глава во ѕид, со уцени, со поставување на ултиматуми не се постигнува ништо и ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УНИЦЕФ ја зголеми поддршката во 145 земји за да ги задржи децата да учат по затворањето училишта ширум светот поради Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: