Фудбал, ракомет, кошарка… Ќе има ли повторно спорт во Македонија сезонава?

Целокупниот македонски спорт е стопиран како дел од борбата против ширење на коронавирусот, минаа петнаесетина дена откако беше одигран последниот натпревар, а ...
| | веќе видена | слични

Римас Куртинаитис, тренерот на Химки ја прокоментира одлуката на руската ВТБ лига да ја заврши сезоната без шампион. Сезонава поради пандемијата на корона ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со оглед на светската пандемија со коронавирусот и принудниот прекин на сите светски спортски активности, меѓу кои се и првенствата во АБА и АБА2, управата на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот шампион, МЗТ Скопје Аеродром денеска испрати писмо до раководството на АБА лигата во кое ги искажа својот став во однос на евентуалниот прекин, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција апелираше сите пациентки кои доаѓаат на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје да ...
сите 249 | | | веќе видена

Со оглед на фактот што во некои општини е зголемено времето на чекање за земање на брис материјалите за испитување, во план сме да го зголемиме капацитетот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 309 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена

На владина седница ќе се разгледува и прашањето за продолжување на породилното отсуство на мајките бидејќи не можат да ги запишат бебињата во градинки, изјави ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбал, ракомет, кошарка… Ќе има ли повторно спорт во Македонија сезонава?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: