Отворени е-маил и телефонски броеви за пријавување на непочитување на мерките против Ковид 19


Владата и Инспекцискиот совет апелираат до граѓаните да ги пријавуваат неправилностите и непочитувањето на владините мерки и препораки за спречување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот пазарен инспекторат покрај контролите на угостителските објекти и на трговците со одлука на Влада е задолжен да ги контролира и замрзнатите цени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Куманово, Гостивар и Тетово, а 60-тина трговци неосновано покачиле цени на производи, претежно на лимоните, констатирале инспекторите од Државниот пазарен ...
| | веќе видена | слични

Државниот инспекторат за труд нема точна бројка колку пријави има за непочитување на мерките за заштита и превенција на ширењето на коронавирусот од страна на ...
| | веќе видена | слични

Секој граѓанин ќе може да пријави доколку забележи угостителски објекти кои работат или, пак, зголемување на цените на основните производи. Како што информира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните да не креваат паника, зашто лимони и друго јужно овојше има, а трговците на големо и на мало да не се обидуваат да прават манипулации со цените. Да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во периодот од 23-27 март годинава шест Инспекторати спроведоа вкупно 7.633 надзори во различни сектори низ цела држава со цел да се гарантира почитување на ...
| | веќе видена | слични

Инспекторите изминативе денови имаат полни раце работа. Во периодот од 23 до 27 март годинава шесте инспекторати во земјава спровеле вкупно 7.633 надзори во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности.За жал властите се фокусирани нивните изјави од типот ...
сите 303 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 69 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворени е-маил и телефонски броеви за пријавување на непочитување на мерките против Ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: