За четири дена 7, 633 инспекциски надзори


5 копии

Скопје, 3. април 2020 (Inpress) – Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска, денеска на прес-конференција во Владата ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Поголемиот дел од субјектите ги почитуваат владините мерки за превенција од коронавирусот, покажуваат спроведените 5.213 надзори што од 28 март до 1 април ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемиот дел од правните субјекти ги почитуваат одлуките за заштита од коронавирусот што ги носи Владата, но има и дел што не ги почитуваат. Таква е ...
| | веќе видена | слични

„Со цел да се гарантира целосно почитување на мерките и препораките на Владата за заштита од ширење на коронавирусот инспекторите продолжуваат со интензивни ...
| | веќе видена | слични

Државниот санитарен и здравствен инспекторат за пет дена издал над 1000 дозволи за влез на возачи на товарни возила во државата, а сите тие ги почитувале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Советот за безбедност в сабота на пладне во претседателската вила „Водно“ ќе одлучува за евентуалното продолжување на вонредната состојба. Сабота е последниот ...
сите 601 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За четири дена 7, 633 инспекциски надзори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: