МНР организираше враќање на 69 македонски граѓани од Словенија и од Турција

Истовремено, во текот на денешниот ден е организиран и автобуски превоз за враќање на 27 македонски граѓани од Истанбул. Министерството за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Во Словенија се компликува процедурата за активирање на членот 37 од Законот за одбрана, со кој треба на војската да и се дадат и некои полициски овластувања, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство на Словенија свика итен кризен состанок поради состојбата во домовите за стари лица, каде што вкупно 137 пензионери се заразени со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Се повеќе производители на овошје и зеленчук во Словенија производите преку интернет ги продаваат директно на домаќинствата, јави дописникот на МИА од Љубљана. ...
| | веќе видена | слични

Производители на овошје и зеленчук во Словенија соочени со намалената продажба но и со штетите предизвикани од мерките за справување со корона вирусот најдоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за одбрана на Словенија ги повика припадниците на резервниот армиски состав, кои се во можност повторно да се пријават за служба во армијата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 400 | | | веќе видена

Попладнево околу 17 часот на инфективното одделение во велешката болница почина 61 годишна пациентка од Велес. Пациентката била во тешка здравствена состојба ...
сите 128 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МНР организираше враќање на 69 македонски граѓани од Словенија и од Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: