СДСМ: Време е ВМРО-ДПМНЕ да покаже зрелост и да помага наместо да одмага

2 копии

Лаги, манипулации, неосновани обвинувања и ширење страв и паника се единствените политики на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Во овој тежок период за сите ...
| | веќе видена | слични

Во време кога државата целосно се вложува во беспоштедна битка против коронавирусот, ВМРО ДПМНЕ наместо да се приклучи, реши заедно со екипата “лажни вести” да ...
| | веќе видена | слични

Со половина милион евра се купуваат дури 150 респиратори! Можеби звучи крајно нелогично за толку малку пари да се купи толкава количина на стока која во ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук статус на Марјан Забрчанец: Огромен придонес во дневното темелно и масовно информирање на јавноста во врска со коронавирусот имаат токму граѓаните. ...
| | веќе видена | слични

Посебниот советник во Владата, Марјан Забрчанец преку социјалната мрежа Фејсбук напиша дека имаме совесни граѓани и после подолго време точните вести се шират ...
| | веќе видена | слични

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 679 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 168 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 165 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
сите 488 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Време е ВМРО-ДПМНЕ да покаже зрелост и да помага наместо да одмага

Од:
До кого (е-маил):
Порака: