Познат тенисер лажел дека е заразен од корона, само да биде во центар на вниманието!


Бернард Томиќ, австралискиот тенисер со хрватски корени, и дефинитивно не е болен од коронавирусот. Тој лажел дека е заразен од Ковид-19, од причини што му ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Стефан Циципас во видео што го постави на Јутјуб каналот, кажа дека карантинот поради пандемијата од коронавирусот му паѓа тешко. „Што правам во карантин? ...
| | веќе видена | слични

Во период кога во целиот свет се апелира да се остане дома и да не се излегува надвор без поголема потреба, тенисерот Стефанос Циципас откри дека има голем ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас испрати чудна порака на Јутјуб по повеќе недели изолација поради Ковид-19. Талентираниот Грк објави видео на кое раскажува што ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас објави интересно, но и помалку бизарно видео на YouTube во кое раскажува како го минува времето во текот на изолација. „Ова се ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас, испрати загрижувачка порака по повеќенеделната самоизолација поради коронавирусот. Тој е еден од милионите луѓе ширум светот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 559 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 158 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 197 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 582 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познат тенисер лажел дека е заразен од корона, само да биде во центар на вниманието!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: