Тенисерот Бернард Томиќ лажел дека има коронавирус, го открила колешка?!


Германската тенисерка со српско потекло Андреа Петковиќ изјавила дека Томиќ лажел дека е заразен со коронавирус, според неа тоа го сторил без некоја посебно ...
| | веќе видена | слични

Петкратната освојувачка на Грен слем трофеи, Мартина Хингис, која во 1997 година на 16-годишна возраст беше на врвот на ВТА ранг листата, се потсети на своите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во ситуацијата кога се очекува официјално откажува на Вимблдон, претпоставките се дека тениската сезона ќе може нормално да почне да функционира дури во месец ...
| | веќе видена | слични

Енди Родик ја заврши својата професионална кариера со позитивен скор против Новак Ѓоковиќ и е еден од ретките кои можат да се пофалат со такво нешто, но ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Карантинот поради пандемијата од новито коронавирус му паѓа тешко на грчкиот тенисер Стефанос Циципас. Во видео што го постави на Јутјуб каналот, наведува како ...
| | веќе видена | слични

Стефан Циципас во видео што го постави на Јутјуб каналот, кажа дека карантинот поради пандемијата од коронавирусот му паѓа тешко. „Што правам во карантин? ...
| | веќе видена | слични

Во период кога во целиот свет се апелира да се остане дома и да не се излегува надвор без поголема потреба, тенисерот Стефанос Циципас откри дека има голем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број на пациенти којшто се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на април, изјави министерот за ...
сите 720 | | | веќе видена

Во интервју за „Фактор“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говори за економските мерки, задолжувањето на државата, солидарноста…Вас ве прозиваа во ...
сите 543 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 263 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија го донесе вториот пакет економски мерки кои имаат за цел побрзо и поефикасно справување со економските последици од ...
сите 147 | | | веќе видена

Со пост на Фејсбук, директорот на болницата „Плодност“ од Битола, Таше Трпчевски, го повика министерот за здравство Венко Филипче да спроведе масовно ...
сите 208 | | | веќе видена

Бројот на заболените од Ковид-19 во светот вчера надмина 900.000, а денеска се предвидува да достигне и до еден милион. Според податоците некаде до синоќа на ...
сите 522 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тенисерот Бернард Томиќ лажел дека има коронавирус, го открила колешка?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: