Американски нобеловец: Најлошото од коронавирусот ќе помине побрзо отколку што се мисли


Нобеловецот и биофизичар од Стенфорд, Мајкл Левит, започнал со анализирање на бројни случаи на коронавирус во јануари и правилно предвидел дека Кина ќе излезе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мајкл Левит, добитник на Нобелова награда и ценет научник од Универзитетот Стенфорд, тврди дека епидемијата на коронавирусот во Италија и Њујорк конечно го ...
| | веќе видена | слични

Угледниот научник и нобеловец Мајкл Левит тврди дека епидемијата предизвикана од вирусот корона во Италија, Швајцарија и Њујорк почнува да успорува и дека ...
| | веќе видена | слични

Јужноафриканскиот биофизичар, познат научник од Стенфорд и добитник на Нобелова награда, Мајкл Левит го привлече вниманието на пошироката јавност со точното ...
| | веќе видена | слични

 Британскиот професор и специјалист на интензивна нега Хју Монтгомери ја објаснува разликата помеѓу обичниот грип и COVID-19 кои неретко се поврзуваат, а ...
| | веќе видена | слични

Истражувачите забележале дека најголемите избувнувања на КОВИД-19 ги ​​опфаќале државите лоцирани во прилично тесен простор на Северната хемисфера, што е ...
| | веќе видена | слични

Сигурно некогаш сте ја прочитале приказната за капетанот кој со своите војници тргнал во војна со многу помоќен непријател. Откако се симнале од бродовите на ...
| | веќе видена | слични

Кинезите за сузбивање на коронавирусот презедоа мерки без преседан и организираа карантин каков што досега не е виден во историјата на човештвото, изјави ...
| | веќе видена | слични

Мајкл Левит, биофизичар и добитник на Нобеловата награда за хемија, започна да ги анализира случаите на КОВИД-19 кон крајот на јануари. Тој предвиде, меѓу ...
| | веќе видена | слични

Пред 14 години Лари Брилијант, епидемиолог кој учествувал во искоренување на морбилите, говорел во својот ТЕД говор за наредната пандемија. Неговите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 629 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 514 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 225 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 141 | | | веќе видена

Според синоќешните податоци, заболени во светот од Ковид-19 има повеќе од 850.000, околу 180.000 се излекувани, а починале 42.000. Најмногу регистрирани ...
сите 787 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американски нобеловец: Најлошото од коронавирусот ќе помине побрзо отколку што се мисли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: