Од денеска платформа за помош на учениците и наставниците


3 копии

Недостигот од унифицирана платформа за спроведување на настава и обезбедувањето на опрема за учениците од социјално загорезните семејства го онезвозможуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бирото за развој на образованието (БРО) завчера објави упатство за начинот на оценување на учениците, во периодот додека тие учат од дома и имаат настава на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројни родители и ученици се растревожени од најавите на Министерството за образование и наука дека ќе се оценува успехот на децата во периодот додека трае ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Училиштата во Општина Аеродром обезбедија компјутери за учениците од социјално ранливите категории, со цел непречено одвивање на онлајн-наставата. На овој ...
| | веќе видена | слични

– На овој начин, сите ученици ќе имаат можност да се вклучат во алтернативниот вид настава преку платформата „Гугл класрум", истакнаа од Општина Аеродром. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска платформа за помош на учениците и наставниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: