Можно е веќе да се заразени половина Британци

3 копии
6 копии

Додека некои земји, како Јужна Кореја, го пофалија користењето на широко распространето тестирање на населението за задржување на коронавирусот, други се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Епидемијата на новиот коронавирус во Велика Британија покажува знаци на забавување, а тестовите на антитела може да бидат подготвени за неколку денови, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на оперативниот штаб за справување со криозата во Бугарија, генерал Мутафчиски, на вчерашната прес конференција подробно ја објасни бугарската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јужна Кореја покажа дека е можно да се контролира и задржи коронавирусот без гасење на целата економија, но експертите се сомневаат дека нивниот систем може да ...
| | веќе видена | слични

Наскоро во Британија ќе бидат достапни едноставни домашни тестови што ќе покажуваат дали сте заразени со коронавирус. Професорката Шерон Пикок, директорка на ...
| | веќе видена | слични

Пред 14 години Лари Брилијант, епидемиолог кој учествувал во искоренување на морбилите, говорел во својот ТЕД говор за наредната пандемија. Неговите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

- Во моментов нема докази дека животните домашни миленици, кучиња или мачки можат да бидат заразени со новиот коронавирус. Многу е важно во овој период да се ...
сите 158 | | | веќе видена

Мажот е татко на инфицирано лице кое пред неколку дена е примено во ЈЗУ Општа болница Велес откако останатите членови на семејството се изолирани во домашни ...
сите 273 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена

Јорданка Дончева која во понеделникот за семејството беше прогласена за мртва неколку часа, а потоа откако дошле да си ја земат со погребална кола е лоцирана ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можно е веќе да се заразени половина Британци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: