Коронавирусот `продава` повеќе оружје отколку 11-ти септември: Американците купуваат како луди, се плашат од грабежи, тепачки за храна и лекови


Сопствениците на продавници никогаш не виделе таков пораст на продажба на оружје на Флорида, како сега кога коронавирусот се шири во земјата, а кој не бил ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Округот Лос Анџелес повторно ги отвора продавниците за оружје за граѓаните откако минатата недела беа затворени поради мерките за запирање на ширењето на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Американската компанија за производство на електрични возила и чиста енергија, „Тесла, соопшти дека бесплатно ќе испорачува респиратори и друга потребна опрема ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи во болниците ширум САД недостасуваат критични медицински материјали кои им се потребни за борба против коронавирусот, администрацијата на Трамп ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
2 копии

Сопствениците на продавниците за оружје никогаш порано не виделе такво зголемување на продажбата на оружје на Флорида, како сега откако коронавирусот се шири ...
| | веќе видена | слични

Останато

И денеска бројот на новозаразени со корона вирусот надминува 100. Изворите на Фактор велат дека дури 89 проценти се од албанската етничка заедница. Можно е ...
сите 296 | | | веќе видена

Смртта на Џорџ Флојд е предизвикана од срцев удар, заклучи патологот на округот Хенепин, по завршената аутопсија спроведена врз Афроамериканецот кој беше ...
сите 301 | | | веќе видена

Поради забраната да се оди се оди на гробишта за престојниот празник и поради полицискиот час, Повардарската православна епархија ги повик граѓаните наместо на ...
сите 194 | | | веќе видена

101 заболен и 4 жртви од Корона вирусот само вчера. Тоа е тажниот биланс што никого не остави рамнодушен. Секако, освен функционерите од владата на ...
сите 388 | | | веќе видена

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
сите 229 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот `продава` повеќе оружје отколку 11-ти септември: Американците купуваат како луди, се плашат од грабежи, тепачки за храна и лекови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: