„Мајами Хералд“: Пандемијата ја зголеми продажбата на оружје повеќе од терористичките напади


Сопствениците на продавниците за оружје никогаш порано не виделе такво зголемување на продажбата на оружје на Флорида, како сега откако коронавирусот се шири ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Округот Лос Анџелес повторно ги отвора продавниците за оружје за граѓаните откако минатата недела беа затворени поради мерките за запирање на ширењето на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Американската компанија за производство на електрични возила и чиста енергија, „Тесла, соопшти дека бесплатно ќе испорачува респиратори и друга потребна опрема ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи во болниците ширум САД недостасуваат критични медицински материјали кои им се потребни за борба против коронавирусот, администрацијата на Трамп ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Останато

Одлуката за воведување целосен полициски час во кризните жаришта зафатени со коронавирусот за продолжениот викенд наиде на реакции кај граѓаните на Охрид на ...
сите 190 | | | веќе видена

Смртта на Џорџ Флојд е предизвикана од срцев удар, заклучи патологот на округот Хенепин, по завршената аутопсија спроведена врз Афроамериканецот кој беше ...
сите 301 | | | веќе видена

Согласно воведената целосна забрана за движењето на сите граѓани во Скопје (сите скопски општини), Куманово, Липково, Штип, Карбинци, Тетово, како и Боговиње, ...
сите 198 | | | веќе видена

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
сите 255 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 243 | | | веќе видена

Бојан Јовановски вчера откри дека се приклучува кон кривичната пријава за поранешниот директор на Фондот за здравство и за актуелниот министер Венко Филипче ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Мајами Хералд“: Пандемијата ја зголеми продажбата на оружје повеќе од терористичките напади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: