Како во време на пандемија да се одржи менталното здравје


4 копии

Европа ги затвори границите надевајќи се дека ќе го запре продорот на невидливиот непријател – корона вирусот. Но непријателот веќе беше внатре, во нејзините ...
| | веќе видена | слични

Гордон Асмундсон, професор по психологија на Универзитетот Реџина, САД, кој ги проучува социјалните феномени, ги дели луѓето во три групи врз основа на она ...
| | веќе видена | слични

Кризата со коронавирусот ѝ дава можност на планетата за позитивни промени, која не смее да ја пропушти, сметаат експертите вклучени во осмиот годишен извештај ...
| | веќе видена | слични

Познатиот српски режисер Борис Малагурски за Фактор вели дека земјите од регионот не го сфатија сериозно ширењето на коронавирусот, опасноста од него, и не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како во време на пандемија да се одржи менталното здравје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: