20 прашања за во карантин, со кои ќе го запознаете партнерот подобро

 Ако имаш временска машина, во кој период би отпатувал? Имаш златна рипка и можност да си замислиш 3 желби, кои се тие? Периодов минувате многу време дома и ...
| | веќе видена | слични

 Со текот на времето сфаќаш декако некако се смири. Се стиша. Се промени. Другите можеби не забележуваат. Но, ти знаеш. Носиш балетанки многу почесто. ...
| | веќе видена | слични

 Важно ти е само да можеш да ги усреќиш своите деца. Дури и по цена да работиш три работи, дури и ако тоа значи дека со години не си купила нов парфем, ниту ...
| | веќе видена | слични

Во навика ѝ е да трча со слушалките на уши, слушајќи ја омилената музика. Ограничувања не сака, а тука спаѓа и режимот на исхрана. Ја почитува само умереноста ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 629 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 514 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 225 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 141 | | | веќе видена

Според синоќешните податоци, заболени во светот од Ковид-19 има повеќе од 850.000, околу 180.000 се излекувани, а починале 42.000. Најмногу регистрирани ...
сите 787 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

20 прашања за во карантин, со кои ќе го запознаете партнерот подобро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: