Повеќе вести како оваа (25)


ПМФЛ – 32.коло Стадион на Македонија ЃП во Ѓорче Петров. Гледачи: 100. Главен судија: Горан Спиркоски. Помошници: Митрески и Смилкоски (сите од Прилеп). ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Работнички, Горан Силјановски го „одигра“ најважниот меч Поранешниот фудбалер на Вардар и Ренова, а сега актуелен репрезентативец и член на ...
| | веќе видена | слични

Работнички му го нанесе првиот пораз на шампионот Вардар во минатото првенствено коло, а сега избраниците на Виктор Треневски се пред нов голем предизвик, дуел ...
| | веќе видена | слични

ПМФЛ – 21. КОЛО Брегалница-Работнички 1:1 (0-0) Градски стадион во Штип. Гледачи: 2.500, Недела, 09.03.2014. Почеток: 14 часот. Судии: Александар Ставрев ...
| | веќе видена | слични

Работнички ремизираше (1-1) против Брегалница во рамките на деветтото коло од Првата фудбалска лига. Поведе Брегалница со голот на Горан Здравков од слободен ...
| | веќе видена | слични

Довчерашниот фудбалер на Работнички, Горан Силјановски денеска и официјално е промовиран во дресот на својот нов клуб, албанскиот прволигаш Фљамуртари од ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...