Владата донесе нови мерки за заштита на најранливите категории граѓани

Во Хрватска од понеделникот е на сила забрана за напуштање на домовите. Полициските службеници вчера ширум земјата на влезовите на градовите постави пунктови и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека во врска со двете фотографии кои во текот на вчерашниот ден се појавија на социјалните мрежи на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 247 | | | веќе видена

Штипското основно јавно обвинителство побара казна за жител на овој град на кој откако му бил направен тест за коронавирус, го напуштил домот и отишол на ...
сите 398 | | | веќе видена

Натепаната девојка од Штип на новинарот Фуркан Салију му раскажа низ што минала кога двете момчиња брутално ја малтретираа и видеото го објавија на социјалните ...
сите 78 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена

Велешанец кој бил однесен со брза помош на клиниката за инфективни болести во Велес не бил примен од дежурниот персонал за по неколку часа состојбата нагло да ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата донесе нови мерки за заштита на најранливите категории граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: