Се забранува собирање во група на повеќе од пет лица, во паркови и на други јавни места и јавни површини


Владата на седницата одржана на 19 март 2020 година, го разгледа и го усвои Записникот од Четвртиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за ...
| | веќе видена | слични

Сметките на граѓаните за струја за март, април и мај ќе се плаќаат на рати. Регулаторната комисија за енергетика, во соработка со енергетските компании, веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, императивно бара од владата да го суспендира законот со кој државата врши исплата на најголемите партии за нивното годишно ...
| | веќе видена | слични

Во своето јавно обраќање до премиерот Оливер Спасовски и министерката за финансии Нина Ангеловска, група стопанственици од Кочани бараат да се замрзнат ратите ...
| | веќе видена | слични

Од РКЕ појаснуваат дека дури и да се воведе евтина тарифа во текот на целиот ден, граѓаните трошокот на граѓаните нема да се намали драстично, но енергетскиот ...
| | веќе видена | слични

Лекции за оптимизам држат некои случувања во најразвиените економии во светот кои ургентно направија пакети стимулативни мерки како одговор на лошиот ефект на ...
| | веќе видена | слични

Ако и до пред кризата предизвикана од коронавирусот не беше тајна дека компаниите доцнат со плаќањата една кон друга, а речиси воопшто не се почитуваше Законот ...
| | веќе видена | слични

Доколку сака вистински да му помогне на стопанството за полесно да излезе од корона-кризата, Владата треба да се задолжи за најмалку две милијарди евра, вели ...
| | веќе видена | слични

Македонската економија трпи несогледливи последици од чумата која го зафати светот. Ако во услови на коронавирус скоро се е „замрзнато„, какво ли ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потресна исповед на родителите на шестгодишната Јана, која почина во Битолската болница, од примање на инфузија, дадена за телевизијата Сител. Официјална ...
сите 156 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 157 | | | веќе видена

Русија спроведува специјална воена операција за да ги заштити Русите и оние граѓани кои зборуваат руски јазик, а кои се угнетувани од Украина со кршење на сите ...
сите 186 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Вчера три деца и тројца возрасни беа убиени во пукање во приватно основно христијанско училиште во Нешвил, на југот на САД. Нападот го извршила 28-годишна жена ...
сите 78 | | | веќе видена

Покрај за цените, при денешната посета на скопски маркети од владината делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски, малку падна муабет и за спортот. ...
сите 67 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 121 | | | веќе видена

Русија денеска објави дека соборила паметна бомба од американско производство истрелана од украинските сили, што е првпат Москва да тврди дека соборила тип на ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се забранува собирање во група на повеќе од пет лица, во паркови и на други јавни места и јавни површини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: