Османи: Вонредната состојба не значи ограничување на движењето по автоматизам


Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи рече дека граѓаните не треба да бидат вознемирени со прогласувањето вонредна состојба. Како што објасни тој во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче на својот профил на „Фејсбук“ објави дека се обезбедени 55 респиратори, кои наскоро ќе бидат на располагање во борбата ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи одржа прес-конференција на тема: Активностите на Владата и последните актуелности ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска на прес-конфернеција соопшти дека согласно потребите на земјата за справување со пандемијата од ...
| | веќе видена | слични

Државата обезбеди 25 респираторни машини, со пари донирани од Норвешката амбасада. Тие во моментов се во депо во Турција. Се бара начин како тие да се ...
| | веќе видена | слични

Досега обезбедени се 25 респиратори преку средства на Норвешката амбасада, преку Агенција на ОН, тие се во моментот во депо во Турција. -Вицепремиерот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вкупно 55 респираторни машини се обезбедени за потребите на здравството во Македонија за справување со ситуацијата на корона вирусот, информираше вицепремиерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 226 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 194 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по денешните економски мерки што ги објави Владата искоментира дека сепак поголемиот дел од неговите предлози биле ...
сите 303 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлози за издавање казнен налог против девет лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Вонредната состојба не значи ограничување на движењето по автоматизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: