„Виталиа“ бесплатно ќе доставува здрава храна за лица над 60 години

Актуелната пандемија на коронавирусот направи сериозни пореметувања во секојдневието, а со цел да се спречи ширењето, потребна е сериозна посветеност од сите ...
| | веќе видена | слични

Електронското банкарство е достапно за граѓаните и компаниите, преку компјутер или мобилен телефон од страна на сите банки во земјава. Услугите и плаќањата ...
| | веќе видена | слични

Народна банка апелираше на зголемување на свесноста и одговорноста околу ширењето на коронавирусот со редуцирање на употребата на готовина и препорака до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силк Роуд Банка АД Скопје ги известува сите постојни и идни корисници на електронското банкарство за физички лица дека имајќи ги предвид преземените мерки и ...
| | веќе видена | слични

УНИБанка информира дека до 20.04.2020 година нема да наплаќа провизија за денарски трансакции направени од физичките лица преку електронското и мобилното ...
| | веќе видена | слични
7 копии

– Банките согласно препораките од Владата ги спроведува сите мерки за заштита на вработените и клиентите. Апелираат до граѓате да се воздржат од доаѓање во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Комерцијална банка АД Скопје ги информира своите клиенти дека почнувајќи од денес, Банката изврши зголемување на лимитот по налог и дневниот лимит по сметка по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заради заштита на здравјето да се намали употребата на денарската и девизната готовина, порача Народната банка. „Со оглед на тоа што готовината се смета за ...
| | веќе видена | слични

Редовно повлекување на банкнотите и монетите што се во циркулација и нивно чување во карантин пред повторното пуштање во промет, се новите мерки на Народната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Виталиа“ бесплатно ќе доставува здрава храна за лица над 60 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: