Министерот за здравство со нови препораки - уште една недела забрана за јавни собири, спортските натпревари без публика

Уште една недела да нема масовни јавни собири, а спортските натпревари да се играат без публика заради превенција од коронавирусот. Наместо до утре Комисијата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вкупниот број на потврдени случаи на коронавирусот во Грција се зголеми на 190, а по препорака на експертите од Министерството за здравство се затвораат сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
4 копии
8 копии

Во основните и средните училишта во кантонот Сараево, поради коронавирусот, редовните часови ќе бидат заменети со часови преку интернет во текот на следните 15 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за внатрешни работи на Грција, Такис Теодорикакос денеска донесе одлука да се затвораат игротеките во целата земја, а општина Атина, реши да ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 524 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 80 | | | веќе видена

Подгорица, 29. мај 2020 (Inpress) – Националното координативно тело на Црна Гора, синоќа по предлог на Институтот за јавно здравје одлучи дека од 1-ви јуни ќе ...
сите 169 | | | веќе видена

По убиството на Афроамериканецот Флојд за време на неодамнешната интервенција на полицијата во Минеаполис, цела Америка се крена на нозе.Покрај првичните ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот за здравство со нови препораки - уште една недела забрана за јавни собири, спортските натпревари без публика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: