Дуално образование

Дуалното образование нема веднаш да го реши проблемот, но долгорочно ќе го намали одлливот на работна сила од земјава, сметаат од двете најголеми велешки ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 10. март 2020 (ИНПРЕС) – Според податоците од Агенцијата за вработување, во Охрид во моментов регистрирани се 256 слободни работни места. Податоците ...
| | веќе видена | слични

Ветеринар, продавач, месар, келнер, возач – ова се дел од професиите за кои се нудат вработувања вo веќе објавните огласи во март. Според податоците од Заводот ...
| | веќе видена | слични

Се сменија времињата. Младите повеќе не размислуваат како некогаш, дека е доволно да завршат средно стручно образование и да се вработат. Истовремено, повеќето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

„За нас здравјето на граѓаните е најважно и со тоа прашање нема компромис. Владата предводена од СДСМ направи значајни чекори и оствари големи задачи. Но, за ...
сите 911 | | | веќе видена

Семејството Стајиќ, основачи и сопственици на компанијата Gulf Oil во Македонија донираат 1 милион денари за семејството на трагично починатата Емилија Динева, ...
сите 206 | | | веќе видена

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
сите 423 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното интервју за телевизијата 24 Вести објасни дека од ѓурѓовденската литија во Струга, која се одржа на 7 мај, ...
сите 191 | | | веќе видена

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс денес го одигра јубилејниот 250. натпревар за „милионерите“ во Бундеслигата. Тој беше заменет за време на ...
сите 126 | | | веќе видена

Синдикатот на полицијата (СП) бара од Владата да им додели додаток од 15 илјади денари, односно да ја исправи последната одлука со која го одби предлогот на ...
сите 214 | | | веќе видена

Досега до МВР нема пријава дека е следено и прислушкувано раководството на ВМРО – ДПМНЕ. Доколку дојде, ние согласно оперативните процедури ќе постапиме и ќе ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дуално образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: