ВМРО-ДПМНЕ: Заев е исплашен политичар кој знае дека не може да избега од одговорност за криминалите


Заев е исплашен затоа што ќе треба да одговара за разнебитувањето на државата, економијата правосудството, но и затоа што го погази достоинството на граѓаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Свесен за поразот, Мицкоски бега од соочување со претседателот Заев во Изборната единица 4, но поразот не му бега Извршителот Христијан Мицкоски денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски, извршителот на Никола Груесвки ќе остане запаметен по неодговорно и недомаќинско работење за време додека ја водеше најголемата енергетска ...
| | веќе видена | слични

Недомаќинското работење на ЕЛЕМ, нестручноста, лошото планирање и неспособноста на поставените раководни лица ја загрозуваат стабилноста на електроенергетскиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сите држави си имаат мафија, само кај нас мафијата си има своја држава. Прв проект што го реализираа Зоран Заев и СДСМ беше укинување на Советот за јавни ...
| | веќе видена | слични

Република Македонија, граѓаните и СДСМ се заложници на очајниот истрошен политичар Зоран Заев, изјави потпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.„Длабоко во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

вропската унија предвидува економскиот раст во земјава годинава да биде 3,7 проценти и закрепнувањето да се забрза во текот на годината. Очекувањата се дека ...
сите 273 | | | веќе видена

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 274 | | | веќе видена

Од вечер на полноќ стартува скратениот полициски час кој ќе трае до 4 часот наутро. Со одлука на Владата во вторникот, рестриктивните мерки се олабавуваат до ...
сите 690 | | | веќе видена

О2 иницијативата поднесе барање до претседателот Стево Пендаровски да не го потпише указот за прогласување на Законот за утврдување на правен статус на ...
сите 102 | | | веќе видена

Хамас соопшти дека истрелал 130 ракети кон Израел денеска, вклучително и кон центарот на државата, како одмазда за ударот врз повеќекатницата во Газа. Во Тел ...
сите 173 | | | веќе видена

Едно лице е убиено, а друго е рането во синоќешната престрелка во скопски Бутел 2. Двајцата се наоѓале во возило „голф“, а кон нив било пукано од друго возило. ...
сите 41 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е исплашен политичар кој знае дека не може да избега од одговорност за криминалите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: