Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
| | веќе видена | слични

Три дена по пожарите во Арачиново и во близина на Сопшите, кај Водно, никој од надлежните не соопштува дали има осомничени и што со нив, кој ги подметнал и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Во атарот на село Костурино попладнево околу 15:20 часот избувна пожар во кој е зафатена сува трева и нискостеблеста шума, информираат од Територијалната ...
| | веќе видена | слични

Гори нискостеблеста шума во Сопиште. Жител кога се вратил од работа видел и го пријавил пожарот. Уште едно противпожарно возило се упати кон пожарот, горело и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На Инфективната клиника се лекуваат 54 лица, 4 од нив се во критична состојба, 20 имаат потреба од кислородна маска, додека на другите лица не им е потребен ...
сите 730 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 261 | | | веќе видена

На денешната прес конференција министерот за здравство Венко Филипче, информираше дека се утврдени пропусти во охридската болница, што ги утврдила истрагата во ...
сите 160 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Штип до Основниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување според ...
сите 288 | | | веќе видена

Бројот заразени со новиот коронавирус Ковид-19 во светот денеска надмина 800.000 потврдени случаи, посочува Ресурсниот центарот за коронавирус „Џон Хопкинс“, ...
сите 541 | | | веќе видена

Само шест граѓани ја прекршиле наредбата за движење во определен период на подрачјето на СВР-Струмица изминатото деноноќие, соопштија денеска од полицијата. Од ...
сите 361 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: