Последниот дел од пожарот во Ракотинци – Сопиште е изгаснат

Катастрофалните поплави и големите шумски пожари за жал сѐ почесто се повторуваат во нашиот регион. Сведоци сме на нивните трагични последици, најчесто на ...
| | веќе видена | слични

Три дена по пожарите во Арачиново и во близина на Сопшите, кај Водно, никој од надлежните не соопштува дали има осомничени и што со нив, кој ги подметнал и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Во атарот на село Костурино попладнево околу 15:20 часот избувна пожар во кој е зафатена сува трева и нискостеблеста шума, информираат од Територијалната ...
| | веќе видена | слични

Гори нискостеблеста шума во Сопиште. Жител кога се вратил од работа видел и го пријавил пожарот. Уште едно противпожарно возило се упати кон пожарот, горело и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 204 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последниот дел од пожарот во Ракотинци – Сопиште е изгаснат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: