Коалицијата СДСМ – БЕСА ја отвори „Пандорината кутија“!

Политичкиот аналитичар Сашо Клековски го објаснува наративот во кој ќе се одвива кампањата за предвремените избори. Тој смета дека основата на кампањата ќе ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот Сашо Клековски во дебата за „360 Степени“ изјави дека потребата на македонските партии да коалицираат со партијата со најмногу гласови од ...
| | веќе видена | слични

Долгогодишниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев истакна дека неговата партија ќе биде апсолутен победник на престојните парламентарни избори, ...
| | веќе видена | слични

Заев знае дека ја плати политичката цена кај Македонците за компромисот со Преспански договор и Бугарија и начинот на кој поминаа уставните измени и Законот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Следната влада ќе ја формира СДСМ, освен за ВМРО, вратата за соработка е отворена за сите други партии“, порача Едмонд Адеми, министер задолжен за дијаспора во ...
| | веќе видена | слични

„Може да го критикувате СДСМ за разни теми, но не и за национализам и националистичка реторика. Нема промена во ставот на СДСМ кон Албанците, албанските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осум медицински лица и двајца пациенти од Институт за физикална медицина и рехабилитација во Скопје се позитивни на коронавирусот. Во Институтот се тестирани ...
сите 884 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Директорката на ЈЗУ „Општа болница“ од Охрид, Славица Малеска- Стојадиновиќ, во врска со случајот со пациентката од Струга ...
сите 156 | | | веќе видена

Наум Стоилковски портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со јавното откажување на ВМРО-ДПМНЕ од буџетското ...
сите 373 | | | веќе видена

Зад сите нас е една многу тешка недела во која на насловните страници и во нашите мисли доминираше пандемијата со коронавирусот и глобалните последици од неа. ...
сите 438 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Охрид, до надлежниот суд во Охрид, достави предлог за издавање казнен налог против едно лице ...
сите 256 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 161 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 118 | | | веќе видена

По воведувањето на мерките за спречување и ширење на коронавирусот во саботата и во неделата граѓаните го доживеаја најдолгиот полициски час. Посебно вчера ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коалицијата СДСМ – БЕСА ја отвори „Пандорината кутија“!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: