МАНИЈАК СЕ САМОЗАДОВОЛУВАЛ на среде булевар во Скопје


Скопјанецот Б.А.(33), кој е на издржување на затворска казна во „Идризово“ и зад решетките не престанал со криминал, па полицијата редовно му поднесува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полицијата не смее да биде инструмент преку којшто политичките партии меѓусебе ќе се пресметуваат, порача дополнителната заменик министерка за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.А.(33) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“ и С.Р.(45) од село ...
| | веќе видена | слични

Тоа го порача дополнителната заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска при денешната посета на СВР Велес Петровска, наведувајќи дека е ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Основното јавно обвинителство Тетово донесе решение со кое ја отфрли кривичната пријава поднесена од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ за сторени изборни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основното јавно обвинителство во Велес поднесе обвинение против лице на 60-годишна возраст од Богданци.Обвинетиот на 11 октомври минатата година, околу 20.30 ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство во Велес поднесе Обвинителен акт против лице од Богданци за кривично дело - Убиство во обид. Станува збор за шеесетгодишник кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 285 пациенти со коронавирус се дијагностицирани во државава, 12 се излекувани и испишани од болничко лекување, а седум се починати. Коронавирусот не ...
сите 465 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 121 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ испрати писмено соопштение го ви го пренесуваме во целост. ВМРО-ДПМНЕ подава рака за санирање на последиците од пандемијата и економската криза. ...
сите 197 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Охрид, до надлежниот суд во Охрид, достави предлог за издавање казнен налог против едно лице ...
сите 254 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 300 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 116 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАНИЈАК СЕ САМОЗАДОВОЛУВАЛ на среде булевар во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: