Централна кооперативна банка оствари нето-добивка од 9,8 милиони денари во 2019 година

Централна кооперативна банка АД Скопје ја заврши 2019 година со нето-добивка од 9,8 милиони денари и успеа да оствари позитивен финансиски резултат за 6,9% ...
| | веќе видена | слични

Стивна паниката од корона вирусот кој ги потопи светските берзи изминативе две недели. На глобалниот страв не остана имуна ниту македонската. Но, од неделава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градски Трговски Центар А.Д. Скопје до Берзата го достави финансискиот извештај. Што може да се види од билансот на успех? Во него се наведува дека во текот на ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за хартии од вредност (КХВ) информира дека според информации кои и се достапни и во јавноста постои можност инвестициското друштво Fortrade Ltd. ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 01.01.2019 до 31.12.2019 година Стопанска банка АД скопје оствари нето добивка за финансиската година во износ од 2.371.129 илјади денари, што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 226 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 194 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 240 | | | веќе видена

Цела недела измина, а нема ниту збор од министрите и функционерите на Зоран Заев за предлогот тие целосно да се откажат од платите во овие тешки месеци и да ...
сите 226 | | | веќе видена

Кумановец е казнет со 2.000 евра зошто не ја почитувал мерката за самоизолација.Според информациите на Основното јавно обвинителство Куманово, обвинетиот на 18 ...
сите 287 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по денешните економски мерки што ги објави Владата искоментира дека сепак поголемиот дел од неговите предлози биле ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Централна кооперативна банка оствари нето-добивка од 9,8 милиони денари во 2019 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: