Мицкоски: Мали шансите за предизборно коалицирање со албанска партија


3 копии

Генералниот секретар на БЕСА, Аријанит Хоџа, на заедничка прес-конференција со првиот оперативец на СДСМ, Љупчо Николовски, истакна дека оваа коалиција ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Работните групи на СДСМ и Движењето Беса, предводени од генералните секретари Љупчо Николовски и Арјанит Хоџа ќе имаат состанок во хотел „Арка“, каде пред ...
| | веќе видена | слични

Долгогодишниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев истакна дека неговата партија ќе биде апсолутен победник на престојните парламентарни избори, ...
| | веќе видена | слични

Заев знае дека ја плати политичката цена кај Македонците за компромисот со Преспански договор и Бугарија и начинот на кој поминаа уставните измени и Законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 698 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Политиканството и партискиот маркетинг за Мицкоски се поважни од здравјето на граѓаните. Мицкоски е поголем лажго и од Никола Груевски, излегува на прес ...
сите 172 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 196 | | | веќе видена

Мажот е татко на инфицирано лице кое пред неколку дена е примено во ЈЗУ Општа болница Велес откако останатите членови на семејството се изолирани во домашни ...
сите 316 | | | веќе видена

На дебатата најавени се обраќања на претседателот на државата Стево Пендаровски, техничкиот премиер Оливер Спасовски и шефот на канцеларијата за врски на НАТО ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Мали шансите за предизборно коалицирање со албанска партија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: