На Заев му недостигаат уште 50 евра од ветената просечна плата, но имаше и пократок мандат


Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска на мое големо задоволство сум во посета на компанијата Дојран стил од населеното место Николиќ. Станува збор за компанија со странски, грчки капитал, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ како одговорна партија за помалку од три години, преку успешни економски политики, успеа да ја извади државата од финансискиот колапс во којшто беше ...
| | веќе видена | слични

Единствени вработувања кои СДСМ ги отвори се непотистичките и партиските вработувања во државната администрација, за која претходно велеа дека е пренатрупана. ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните повеќе не веруваат во лагите на СДСМ. Истите лаги кои ги користеа на минатите избори овој пат нема да им поминат граѓаните видоа дека СДСМ се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Реакција на соопштението на СДСМ СДСМ континуирано ги лаже и манипулира граѓаните. Платите не растат реално и затоа Македонија е една од најсиромашните земји ...
| | веќе видена | слични

Успеавме да ја кренеме економијата и да ја поставивме на стабилни и реални основи. До крајот на мандатот, до 2024 година, ќе отвориме 100.000 нови работни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По 12-ти април следува обнова на Македонија, реализација на голем број на проекти од кои придобивка ќе имаат сите граѓаните на Република Македонија.Идната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

„Денеска заедно со претставници на Општина Крива Паланка и ОО на Црвен Крст бевме во посета на семејството во кое засега го имаме регистрирано единствениот ...
сите 378 | | | веќе видена

-Дел од нашата единица требаше овој викенд да биде во Скопје, но заради пандемијата со КОВИД – 19, настанот е откажан. Но, ние сакавме да го одбележиме Денот ...
сите 172 | | | веќе видена

Денешниов прес е со цел да ја запознаеме македонската јавност со тоа како СДСМ, кој сега жестоко се противи на нашиот предлог за зголемување на ликвидноста во ...
сите 263 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 465 | | | веќе видена

- Вирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци и се работи на вакцина. До тогаш КОВИД-19 ќе ...
сите 37 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Заев му недостигаат уште 50 евра од ветената просечна плата, но имаше и пократок мандат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: