ТОП ПЕТ НАЈПЛАТЕНИ ПРОФЕСИИ: Каде се „кријат“ највисоките плати во земјава


Расте просечната плата во државата. Статистика пресмета раст на платата од 1049 денари или 26.836 денари била просечната исплатена нето плата по вработен во ...
| | веќе видена | слични

Критики за резултатите на власта во економијата, за погрешна даночната политика, како и дека е слаба реализацијата на странските и капиталните инвестиции, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа е доказ дека граѓаните ги препознаваат реформите и мерките кои ги враќаат парите назад кај граѓаните, истакна потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од -1,8 денес имаме раст од 3,6 отсто раст на економијата, покажавме дека имало пари за се во државата, докажавме дека со рационално работење може да има пари ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Заев денес се обиде уште еднаш да ја изманипулира македонската јавност и граѓаните со празни и нереални ветувања без никаква одговорност. Тој денес вети ...
| | веќе видена | слични

Сто илјади нови работни места во нов цел четиригодишен мандат вети денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев, претставувајќи ја економската програма во пресрет на ...
| | веќе видена | слични

Денеска на прес конференција претседателот на СДСМ Зоран Заев ги соопшти економските мерки од нивната програма за наредните четири години. „До крајот на ...
| | веќе видена | слични

100.000 нови работни места, 36.000 денари просечна и 18.000 минимална плата до крајот на мандатот во 2024. Ова се дел од ветувањата на СДСМ за економската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот регистриран случај на заразен пациент со коронавирусот во земјава беше пред повеќе од месец дена и досега вкупната бројка е 259 случаи. Истовремено, ...
сите 822 | | | веќе видена

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 475 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 161 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 379 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТОП ПЕТ НАЈПЛАТЕНИ ПРОФЕСИИ: Каде се „кријат“ највисоките плати во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: