СРЕЌНИ ПРОГРАМЕРИ - за еден месец платата им пораснала за пет илјади денари, сега земаат над 96 илјади


На програмерите платата за само еден месец платата им пораснала за 4.469 илјади денари. Односно, во декември годинава тие земале плата од 96.332 денари, што е ...
| | веќе видена | слични

Тој денес вети минимална плата од 18.000 денари, просечна плата од 36.000 денари, 100.000 нови работни места, стапка на невработеност од 8%, но во ниту еден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нови 100 илјади работни места, 600 милиони евра поддршка за бизнисот, просечна плата од 600 евра, минимална од 300 евра, пад на невработеноста на 17,1 процент, ...
| | веќе видена | слични

100.000 нови работни места, 36.000 денари просечна и 18.000 минимална плата до крајот на мандатот во 2024. Ова се дел од ветувањата на СДСМ за економската ...
| | веќе видена | слични

Заев денес се обиде уште еднаш да ја изманипулира македонската јавност и граѓаните со празни и нереални ветувања без никаква одговорност, се вели во денешната ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сто илјади нови работни места во нов цел четиригодишен мандат вети денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев, претставувајќи ја економската програма во пресрет на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се зголемува бројот на дневни тестирања, се отвараат нови пунктови. Клиниката за кожни болести се враќа во погон. Заводот за рехабилитација ќе се затвори. ...
сите 517 | | | веќе видена

Уредбата со законска сила со која треба да биде укинато годишното финансирање на политичките партии, односно оние 4,5 милиони евра кои треба да им се исплатат ...
сите 256 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Охрид, до надлежниот суд во Охрид, достави предлог за издавање казнен налог против едно лице ...
сите 259 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 308 | | | веќе видена

Конфедерација на слободни синдикати на Македонија предлага анти кризни мерки за борба против ковид -19, нивното соопштение ви го пренесуваме во целост: ...
сите 185 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 161 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СРЕЌНИ ПРОГРАМЕРИ - за еден месец платата им пораснала за пет илјади денари, сега земаат над 96 илјади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: