Објавен оглас за инвеститор за ХЕЦ Чебрен


8 копии

„Заев и Владата во заминување ја распродаваат државата, овој пат стигнаа и до новиот бонбона-бизнис – продажба на Тиквешкото Езеро. Бонбона-бизнисот со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На повидок е нов бонбона бизнис. Ова е огромен скандал. СДСМ на 50-тина дена пред избори го раскрчмува Тиквешко Езеро и целиот воден фонд на Црна Река. Власта ...
| | веќе видена | слични

Нов обид за изградба на хидроеелектраната Чебрен. По десетина неуспешни тендери до сега, повторно е објавен меѓународен јавен повик, но овој пат проектот би се ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот советник во министерството за финансии, Бранимир Јовановиќна социјалната мрежа прашува дали проектот за хидроцентралата „Чебрен“ ќе го добие фирма ...
| | веќе видена | слични

Бранимир Јовановиќ, кој беше дел од тимот на поранешниот министер за финансии Драган Тевдовски го критикуваше Оглас за јавно-приватно партнерство за ...
| | веќе видена | слични

Оглас за јавно-приватно партнерство за хидроцентралата „Чебрен”, или во превод – распродажба на националните природни богатства. Уште да видиме кои фирми ќе ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

-Дел од нашата единица требаше овој викенд да биде во Скопје, но заради пандемијата со КОВИД – 19, настанот е откажан. Но, ние сакавме да го одбележиме Денот ...
сите 171 | | | веќе видена

- Вирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци и се работи на вакцина. До тогаш КОВИД-19 ќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Тестовите се одобрени од холандската Влада, Аџибадем Систина е прва болница во земјава акредитирана за JCIстандардите: Поради шпекулациите ќе поднесеме ...
сите 177 | | | веќе видена

Денешниов прес е со цел да ја запознаеме македонската јавност со тоа како СДСМ, кој сега жестоко се противи на нашиот предлог за зголемување на ликвидноста во ...
сите 260 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 463 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавен оглас за инвеститор за ХЕЦ Чебрен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: