Објектот во Центар за лицата со церебрална парализа повеќе не е за нив?

„Овде има поминато многу дружења, многу роденденски веселби, шетања, со вработените одат и на излети во природа или во забавен парк. Таа тука минува по неколку ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани не се интересираат за тоа како општините ги трошат нивните пари, ама важно им е што прави градоначалникот. Исто така не се задоволни од ...
| | веќе видена | слични

„Е, ги знаеш децата на Раде? – Ги знам, како не, и двете завршија факултет и се вработија, нели? – Заминале за Германија! – Како ма, па добро беа вработени! – ...
| | веќе видена | слични

Дали воопошто некој нешто превзема за обезбедување еднакви услови за водење на бизнис и сузбивање на нелојалната конкуренција преку постоење на ефикасен, ...
| | веќе видена | слични

Преку герила-акции, натписи, инсталации во јавен простор, активисти години наназад укажуваат на локални и национални проблеми. Пораките се истакнати по улици и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Министерството за здравство објави денеска дека вкупниот број на позитивни велешани на коронавирусот изнесува осум. Според оваа евиденција во изминатите 24 ...
сите 172 | | | веќе видена

Бројот на заразените од Ковид-19 во светот уште завчера ја надмина бројката од еден милион. Според податоци од синоќа, во САД се евидентирани повеќе од 270.000 ...
сите 604 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 132 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објектот во Центар за лицата со церебрална парализа повеќе не е за нив?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: